9. 7. 2018 10:00 Komunitní centrum

Hurá do přírody

Kdy
9. 7. 2018 10:00 - 13. 7. 2018 10:00
Kde
Mraveniště, Markoušovice 113, 542 32 Velké Svatoňovice
Pořádá
Mraveniště, z.s.
Účinkující
Anička a Míša Šafránkovi
Přírodovědný týden s angličtinou

Druhý týden v červenci proběhl v Mraveništi přírodovědný tábor Hurá do přírody. Malí objevitelé se zde seznámili s různými prostředími (ekosystémy), které můžeme v Markoušovicích nalézt. Prozkoumali jsme prostředí louky, lesa, studánky a potoka a to pěkně dopodrobna. Podívali jsme se, co zde roste za rostliny a co zde žije za hmyz a jiné živočichy. Na některé přírodniny jsme se podívali dokonce hodně zblízka - pod mikroskopem jsme zkoumali například okřehek (žabinec), okvětní lístek, kůru nebo jehličí. A protože příroda není jenom o věcech živých, ale třeba také o počasí, hned první den jsme si vyrobili barometr a srážkoměr a dvakrát denně jsme měřili teplotu, srážky, tlak vzduchu a pozorovali oblohu. Celý tábor jsme poté zakončili malým orientačním výletem s úkoly, abychom se naučili čist v mapě. Tento výlet byl velmi tvrdý oříšek, protože se v něm skrývaly zašifrované zprávy. Naštěstí ale všichni v pořádku dorazili do cíle.

Jak už název tábora napovídá, objevování přírody jsme prokládali drobnými hrami s anglickými slovíčky. Procvičili jsme si barvy, čísla, zvířata, zvířecí zvuky (věděli jste, že v anglii zvířata dělají jiné zvuky než u nás?) a naučili jsme se i pokročilejší slovíčka jako je například jehličí, kobylka nebo beruška. Spokojení byli tedy jak začátečníci tak pokročilejší angličtináři.

Protože se při objevování spálí hodně energie, všichni jsme byli vděční za výborné dopolední svačiny a obědy od Evičky Veselé a odpolední svačiny od rodinných příslušníků účastníků, po kterých se vůbec nechtělo domů. Tímto jim chceme za skvělé pokrmy poděkovat.

Po skončení tábora se všichni malí přírodovědci obalili svými šifrovacími kotouči, herbáři a barometry a vydali se domů. Všichni jsme se shodli, že jsme si užili spoustu zábavy, něco nového jsme se naučili, získali jsme nové kamarády a těšíme se na další tábor!

Anička a Míša Šafránkovi